Lekcja biologii

Na  lekcjach biologii  uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z klas o profilu biologiczno – chemicznym,  poznają zjawiska przyrodnicze oraz prawa nimi rządzące metodą doświadczenia  i eksperymentu. Są to podstawowe i najważniejsze formy  pracy w naukach przyrodniczych, które powszechnie wykorzystywane są w szkole.  Młodzież  samodzielnie przeprowadza badania oraz doświadczenia z różnych dziedzin biologii – botaniki, cytologii, zoologii, genetyki oraz wielu innych.  

Warsztaty prowadzone dla uczniów klas licealnych pozwalają  rozwijać ich pasje i zainteresowania, doskonalą ich wiadomości i umiejętności oraz odpowiednio przygotowują do egzaminu maturalnego. Uczniowie pracują pod czujnym okiem nauczycielki biologii, pani Marty Polit – Wawrzyn.

Noc Biologów na UŁ

Uczniowie klasy II o profilu biologicznym Liceum Ogólnokształcącego i klas III gimnazjum  wzięli udział w nietypowych zajęciach i pokazach zorganizowanych  przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska na  Uniwersytecie Łódzkim, które  zostały zorganizowane w ramach Nocy Biologów. Jak nazwa wskazuje, zajęcia odbyły się późnym popołudniem i trwały do godziny 22 w nocy. Uczniowie udali się na zajęcia pod opieką nauczycielki biologii, pani Marty Polit – Wawrzyn.

Zajęcia na UŁ

Młodzież z klasy II o profilu biologiczno – chemicznym już po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty dla młodzieży realizowane są w ramach współpracy Liceum Ogólnokształcącego z Uniwersytetem Łódzkim.

 Licealiści wzięli udział  w warsztatach na temat mikroskopii elektronowej. Podczas zajęć młodzież poznawała techniki wykonywania preparatów wykorzystywanych w mikroskopii elektronowej oraz zapoznała się z budową i działaniem mikroskopu elektronowego. Wyjazd został zorganizowany przez nauczycielkę biologii, panią Martę Polit-Wawrzyn. 

Z wizytą w Planetarium EC1

Uczniowie klasy III a gimnazjum  oraz  I Liceum Ogólnokształcącego wraz z panią Martą Polit-Wawrzyn oraz Izoldą Wesołowską,  wzięli udział w interesującym wyjeździe do łódzkiego Planetarium EC1. Młodzież zgłębiała sekrety wszechświata podczas pokazu pt. „Najbliższe podwórko”. Pokaz przeniósł wszystkich w fascynującą podróż do przestrzeni kosmicznej. Kolejnym punktem wyjazdu był udział w zajęciach sportowych na lodowisku. 

Pamiętamy o Ofiarach Holokaustu

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSL-G przypomnieli o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 2005 roku. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia -  dzień wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau w 1945 roku. Uczniowie przypomnieli również o odsłoniętych w naszej szkole  tablicach  poświęconych pamięci ofiar głowieńskiego getta w latach 1940- 1941 oraz siostry i matki Pani Poli Hinenberg- naocznego świadka tamtych tragicznych wydarzeń. Pani Pola podczas wizyt w naszej szkole dzieliła się z nami swoimi przeżyciami, ukazując wielką wolę walki o przetrwanie.